Subscribe


Mis on REIKI?

Reiki on üks iidsemaid inimkonnale teadaolevaid tervendamismeetodeid. Reiki on spetsiifiline energia, mis aitab inimese omaenda tervendamissüsteemil täie võimsusega töötada. See aitab saavutada vitaalsust ja tasakaalu.

Sõna „reiki” tähendab universaalset elujõu energiat. „Rei” so. jaapani keeles universaalne, kõrgem vaimne teadvus, Jumala kõiketeadev, kõikjalviibiv vägi, mis suudab tungida iga probleemi algpõhjuseni, see taastab harmoonia, tõstes meie sagedust. „Ki” on vitaalne elujõuenergia, mis voolab läbi kõikide elavate olendite.

REIKI kasulikkus

 • Aitab rahustada meeli.
 • Leevendab stressi ja aitab lõdvestuda.
 • Aitab tugevdada immuunsüsteemi.
 • Aitab leevendada valu.
 • Töötab nii sümptomite kui nende sügavamate põhjustega.
 • Tasakaalustab ja harmoniseerib näärmete ning organite funktsioneerimist.
 • Puhastab energiablokeeringutest ning allasurutud emotsioonidest.
 • Tasakaalustab energiakeskusi.
 • Toimib hästi koos traditsioonilise meditsiiniga ning aitab kaasa selle tulemuslikkusele.
 • Tõstab intuitsiooni.
 • Toetab vaimset arengut.
 • Reiki töötab füüsilisel, mentaalsel, emotsionaalsel ja vaimsel tasandil.
 • Reikist saadav kasu ei ole piiratud tervendamisega. Reikit võib kasutada situatsioonide parandamiseks, eesmärkide saavutamiseks, takistuste ületamiseks, võimalused on piiramatud.

Kui palju seansse ma vajan?

See varieerub inimeseti. Üks sessioon võib olla piisav, kuid näiteks kui teil on pikaajaline emotsionaalne või spirituaalne probleem, siis sessioonide seeria võiks olla kasulikum (4 seanssi üksteisele järgnevatel päevadel). Üldiselt enamus probleeme võtavad aega – tervenemine on protsess mitte sündmus. Akuutsed probleemid tervenevad tavaliselt kiiremini kui kroonilised ja kui su probleem on pikaajaline, siis see võib nõuda pikemaajalist ravi.

Reiki ajalugu

Reiki taasloojaks ja sellele nime andjaks on jaapanlane dr Mikao Usui (1865-1926). Tõuke selleks andis tudengite esitatud küsimus, kas ka tavalised inimesed on võimelised tervendama nagu Jeesus Kristus ja Buddha. Aastaid sellele küsimusele vastust otsides õppis Usui sanskriti ja hiina keelt, et uurida vanu ürikuid. Ta veetis aastaid zen-kloostrites, lõpuks paastus ja mediteeris 21 päeva pühal Kurama mäel. Viimasel päeval tuli valgustumine ja pühitsus, mille läbi sai Usui sümbolid ning omandas võime edastada reiki tervendavat energiat.

Legend jutustab neljast imest päeval, mil Usui mäelt laskus. Kiirel laskumisel lõi ta varba vastu kivi veriseks. Valu pärast haaras ta instinktiivselt varbast kinni, ta tundis, et käed muutusid tuliseks, verejooks peatus ja haav kasvas kinni. Mäejalamil astus ta majja, kus rändureile süüa pakuti. Seal tellis ta tugeva söömaaja, mis polnud just kõige targem tegu pärast pikka paastumist. Kuid ei juhtunud midagi halba. Toidu toonud naine kannatas hambavalu käes. Usui pani käed ta põsele ja valu oli kui käega pühitud. Nüüd läks Usui kloostrisse, kus sai teada, et ta vaimsel juhil on artriidihoog. Usui tegi ka tema oma kätega terveks.

Usui proovis oma tervendusmeetodit esmalt iseenda ja oma perekonna peal. 1921. aastal asutas Usui Harajukus kliiniku, kus reiki praktikud tervendasid haigeid. Reikit tuldi ta juurde õppima kogu Jaapanist. Tema andekamaks õpilaseks ja järglaseks süsteemi hoidmisel ja arendamisel sai Chujiro Hayashi (1878-1941).

Kui Usui 1926. aastal suri, oli ta jõudnud välja õpetada 18 reikimeistrit-õpetajat. Hayashil oli omakorda palju õpilasi. Enne II maailmasõda rajas ta Tokyos reikikliiniku. Hayashi õpilane oli ka Hawayo Takata (1900-1980) Hawaiilt, kes sai reiki pühitsused 1937. aastal. Hayashi kuulutas ta oma järeltulijaks. Algselt hoiti reikit hoolikalt vaid Jaapanis ning pühitsused said vaid Jaapanis elavad haritud mehed. Tänu Takata suhtes tehtud erandile jõudis reiki ka läänemaailma. Tänaseks on Usui Shiki Ryohol neljas ülemmeister Phyllis Lei Furumoto. 

Reiki sessooniks bronneri aeg: info@pillearo.com