Masthead header

Õnnetusse sattunud kuumaõhupallil

Et saada parimaid pilte alustasime teekonda juba hommikul kell 2:30. Ilm oli kuumaõhupalliga lendamiseks ideaalne. Tuul oli väga vaikne, lendasime enamasti 5km/h. Soomaa on varahommikul imeline ning kuumaõhupall andis võimaluse uueks vaatenurgaks ning töö ja perega koos olemise ühendamiseks.

Meie ebaõnneks muutis tuul vahetult enne maandumiskohaks planeeritud heinamaad suunda, kandes meid metsa peale. Algselt planeeritud maandumiskohast jäi puudu võib-olla 50 meetrit. Ettenägelikult oli instruktor kaasa võtnud ka täiendava gaasi ballooni.

Kuna heinamaad enam teele ei tulnud, soovisime maanduda sõiduteele, kuid tuul viis meid edasi praktiliselt paralleelselt teega. Ja lõpuks vahetult enne sõiduteed olid suured puud ning nende kohale jõudes lõppes ka varugaas, mistõttu takerdusime puude latvadesse.

Edasi käis kõik kiiresti. Instruktor otsis välja 3 köit, millega kinnitas hetkega õhupalli korvi tugevasti puu ladva külge. Kuna puu oli kõrge ning ladvast allpool ei olnud oksi ja meil puudus pikk köis jäi edasi üle vaid päästjaid oodata. See oli esimene kord elus, kus päästjaid vajasime, kuid samas ka äärmiselt oluline meeldetuletus, kui oluline on, et päästjatel oleks parim varustus, parimad inimesed ning parim väljaõpe. Pärnust kohale tulnud tuletõrje redel jäi meie operatiivseks aitamiseks kahjuks liialt lühikeseks, mis ei olnud meie jaoks probleemiks, kuna istusime nagu linnupojad pesas. Samas näiteks tulekahju korral võib liialt lühike redel olla kurbade tagajärgedega.

Õnneks oli kuumaõhupalli instruktor ka köie laskumise instruktor ning saime päästjate poolt üles antud laskumisvarustuse ning instruktori julgestusega turvaliselt ja kiiresti maa peale. Köie laskumise kogemus meeldis poistele nii väga, et pisem poeg Hasse Kristjan (8a) soovis juba peagi peale maa peale saamist uuesti köiega laskumist teha. Teeme seda kindlasti teine kord. 🙂

Kokkuvõtteks jäime instruktori professionaalse tööga äärmiselt rahule. Soovitame jätkuvalt teistelegi seda imelist kogemust, mida kuumaõhupalliga lendamine võimaldab. Elu koosneb hetkedest, mille jäädvustame oma mälu fotoraamatusse. Ning usun, et seal raamatus võiks olla midagi vaatamisväärset.

Väga täname päästjaid operatiivse töö ja abi eest! Päästjate kohale jõudmise kiirus oli muljetavaldav. Aitäh!