Masthead header

Soovitused fotosessiooniks

 

 

KUIDAS PEREGA FOTOSESSIOONIKS VALMISTUDA

 

Sul on perega fotosessioon broneeritud – kuupäev kalendris kirjas. Mis siis nüüd edasi? Kui sa oled vähegi minu moodi, siis tahad asju planeerida nii, et peresessioonist maksimum võtta. Siin on 5 nõuannet, mis ma peredele annan, kui neil fotosessioon tulemas.

Mõtle juba varakult ette, mida selga panna. Ma tean, et on lihtne riidevalik viimasele minutile jätta, aga mitte kellelegi ei meeldi päev enne perepiltide tegemist mööda poode joosta, et kokkusobivaid riidekomplekte otsida. Selle asemel hakka juba varakult mõtlema, milliseid toone ning meeleolu piltidele sooviksid. Siis saad vaadata, mis sul riidekapis juba olemas on ja tasapisi hakata otsima neid, mis puudu on.

Selgita lastele, mis fotosessioonil toimuma hakkab. Lastele meeldib ette teada, mida oodata. Rääkides päevast ja sellest, mis juhtuma hakkab, teeb see nende olemise mugavamaks. Selgita neile, et lähete koos perega lõbusat parki avastama (või jõge või järve või mida iganes, olenevalt sellest, mis asukoha olete valinud). Räägi neile, et fotograaf on oma kaamera ja kaamerakotiga seal. Võibolla aitab, kui neile fotograafi pilti enne näidata, et oleks tuttav nägu tulemas.

Kui muudad sündmuse eriliseks, nii et näiteks lähete pärast kõik koos jäätist sööma või kakaod jooma või kuhugi erilisele mänguväljakule, siis tundub eesootav päev eriti mõnus. Soovitan mitte esitleda seda stiilis “kui hästi käitud, siis saad midagi head”, vaid pigem tee sellest põnev pereseiklus, mis algab fotosessiooniga ning sealt edasi juba millegi veel ägedamaga.

Emme, hellita ennast! Kui tunned ennast erilise ja kaunina, siis on seda ka läbi kaamera näha. Ma ei ütle, et see peaks olema midagi suurt, aga hellita ennast näiteks pediküüri, massaži või lihtsalt uue huuleläikega. Mõnikord piisab, kui võtta hetk enda jaoks, et “akusid laadida” ja unustada stress, saavutamaks ideaalselt pildistamise päeva.

Paki snäkid kaasa ja sööda lastel kõhud täis. Isegi, kui oled välja sööma minemas, on hea mõte lastele enne fotosessiooni midagi süüa anda. Näljased lapsed ei suuda mõelda millelegi muule kui ainult toidule. Täis kõhuga on palju lõbusam. Sa võid ka kaasa pakkida suupisteid, mida teel olles või sessiooni ajal süüa. Kuigi sessioon ise kestab üldjuhul ainult ühe tunni, siis kõik see koos mängimine võib tunduda nagu raske töö. Soovitan lihtsalt “puhtaid” snäkke, mis ei määri nägu ega riideid ega muuda suusid värviliseks – kui sa just seda piltidele jäädvustada ei soovi.

Tule kohale lõõgastunult, valmis oma perele armastust näitama – ükskõik, mis juhtub. Sinu ülesanne on lihtsalt rahulikult kohale tulla, sügavalt sisse hingata ja oma ilusat perekonda armastada. Jäta maha kõikvõimalikud ootused ja lase fotograafil sinu pere sidemed ja armastus jäädvustada. Jäta meelde, et me ei aja täiuslikku pilti taga, vaid pigem kollektsiooni momentidest, mis teid sellel ajahetkel iseloomustavad. Võta vabalt, sest fotograafil on kogemus kõigega – häbelikest lastest metsikuteni ja kõik selle vahepeal, ning pildile on saadud just need tõelised hetked, tõeline peretunne.

 

 

 

ÕNNESTUNUD JA EDUKA FOTOSESSIOONI SALADUS

 

On Sinu hea tuju ja positiivne suhtumine. Hea tuju kajastub ka piltidel. NAERATA – see paneb pildi alati särama!

Fotosessioonile ürita tulla mitte rohkem kui 10 minutit varem. Kui jõuad varem, võib juhtuda et eelmine fotosessioon veel kestab ja kui jääd hiljaks lüheneb Sinu enda seal veedetav aeg. 10 minutit on piisav aeg, et end ettevalmistada.

Kui Sul on kindel ettekujutus milliseid pilte soovid, võta kindlasti kaasa mõned näidisfotod (paberil, telefonis jne).

Kuna me oleme iseenda kõige suuremad kriitikud, tasuks kindlasti mainida fotograafile mis Sind enda juures häirib ning milline on Sinu parim külg. Kuna siis saab fotograaf vastavalt sellele tuua välja parima Sinus piltidel ning arvestada ka järeltöötluses sellega.

Fotosessioonile võta kaasa kindlasti vahetusjalanõud, kuna välisjalatsitega fotostuudiosse ei lubata.

Enne fotosessioonile tulekut on soovitav teha maniküür ja pediküür, samuti tuleb läbi mõelda meik ja soeng. Fotomeik peaks olema võimalikult matt ja pigem rohkem kui vähem, kuna stuudiovälgud kaotavad 40%-50% meigist ära.Võimalusel soovitame tellida fotomeigi profesionaalselt jumestajalt. Fotograaf teab soovitada. Pildistama tulles peaks pöörama tähelepanu ka soengule. Hea nipp sessioonilt võimalikult palju erinevaid pilte saada on muuta oma soengut.

Riietuse puhul ennem fotosessioonile tulekut on soovitav kanda avaramaid rõivaid, eriti oluline on see kui soovitakse tulla pildistama beebiootust või akti, et vältida muljumisrante kehal. Soovitav on vältida liiga mustrilisi ning väga tumedaid riideid. Pigem eelistada ühetoonilisi ja lõbusaid värve. Musta peaks eelistama vaid juhul kui tõesti tunned end selles kõige mugavamalt. Võta kaasa erinevaid komplekte riideid ning jalanõusid. Kõigega ei peagi jõudma pilti teha, kuid siis jääb võimalus valida. Beebiootel sessioonideks on soovitav võtta kaasa nii hele kui tume pesu, et kangastega pildistamisel aluspesu läbi ei kumaks.

Väikeste lastega pildistama tulles tuleks planeerida aeg selliselt, et nad oleksid söönud ja puhanud, kuna siis on nad ka koostööaltimad.Lastele võib võtta vajadusel kaasa süüa-juua või muud maiust.Kuna lastega pildistamine sõltub eelkõige nende tujust, siis peab olema valmis kõigeks. Lastega pildistamisel on vanematega koostöö roll väga suur, heade pildide saamiseks võib juhtuda, et vanemad peavad olema valmis jooksma, nägusid tegema ning kas või zhongleerima.

Soovi korral võiks võtta kaasa midagi mis teeb lastega pildistamise Teielikumaks – laste lemmikmänguasjad või midagi muud vahvat mis iseloomustab Teie lapsi ja peret.

Selleks et vältida hilisemaid arusaamatusi, tuleb kogu sessiooni vältel rääkida fotograafiga oma soovidest ja ootustest. Öelda kui soovitakse uut poosi, tausta või riideid vahetada. Kindlasti tuleb öelda kui sulle fotograafi poolt pakutud idee on vastukarva või tunned end ebamugavalt.

Koostöö on heade piltide alus!

 

 

 

 

5 PÕHJUST BUDUAARIPEO KORRALDAMISEKS

TÜDRUKUTEÕHTU:

Buduaaripeod on imelised tüdrukuteõhtu kingid! Need võivad saada ka kauniks sidemete loomise võimaluseks pruudile ja pruutneitsitele enne tähtsat päeva. Sa mitte ainult ei saa aega veeta oma kallimate sõpradega, vaid ühtlasi saad samal ajal luua ka ideaalse kingituse peigmehele!

Tüdrukuteõhtu fotostuudios

NAISTEÕHTU:

Mõnikord naised  tahavad lihtsalt lõbutseda. Veeda pärastlõuna soengus ja meigitoolis hellituste saatel ning luba fotograafil end supermodellina tundma panna. Pärast viimase sõbranna sessiooni krabage takso ja vallutage linn – te näete juba välja nagu kuumimad kaunitarid!

SÜNNIPÄEVAPIDU:

Mis oleks veel parem viis tähistamaks! Oled sa saabumas kelmikatesse 30ndatesse? Või hoopis nauditavatesse 40ndatesse? 50 on uus 25? See on ideaalne koht sünnipäeva pidamiseks. Miks mitte tähistada seda naist, kelleks oled aastatega saanud? Buduaaripidu on parim viis oma ilu esile tuua ning jäädvustada see kuum naine, keda su sõbrad igapäevaselt näevad.

Untitled-1

SIDEMETE LOOMISEKS: 

Sidemete loomise üritused on ideaalsed meeskonnategevused. Naisettevõtjad broneerivad tihtipeale buduaaripidusid, et süstida tiimikaaslastesse enesekindlust ning õpetada neid oma nõrgemaid külgi tugevuseks muutma.

NAISTE-PÄEV:

See on üsna sarnane naisteõhtule… ainult et see toimub päeval. Olgem ausad, mõned meist on juba emad ja ei saa endale pikki väljasveedetud õhtuid lubada. Seetõttu miks mitte broneerida varajane buduaaripidu ja lõpetada see näiteks brunchiga. Niimoodi saate koos mõnusalt aega veeta, mimosasid nautida ning sellegipoolest jõuda koju just parajal ajal, et õhtu koos mehe ja lastega veeta.